Drukuj

Opis

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa w m. Ruciane Nida o powierzchni 24,7657 ha ( dz. o nr ewidencyjnych 192/308 oraz 198 ).

Działki są zlokalizowane w północno-wschodniej części Polski, na terenie województwa warmińsko - mazurskiego, w powiecie piskim, w gminie Ruciane-Nida, w miejscowości Ruciane-Nida.
Otoczenie nieruchomości stanowią tereny niezabudowane, las, tereny zabudowane budynkami jednorodzinnymi oraz Jezioro Nidzkie. Świetna lokalizacja zapewnia łatwą komunikację z miastem i umożliwia ewentualny szybki dojazd do większych miast.

Na działce 192/308 znajdują się budynki przeznaczone do rozbiórki:
są to pozostałości dawnej fabryki. 11 grudnia 1954 roku uruchomiony w tym miejscu został Zakład Płyt Pilśniowych i Wiórowych. Budowa tego potężnego zakładu, największego w Europie trwała 5 lat. O lokalizacji fabryki właśnie w tym miejscu zadecydował tani surowiec produkcyjny z pobliskiej Puszczy Piskiej. Zakład był eksporterem do całej Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Przy zakładzie powstało osiedle; w 1966 oddano do użytku 14 bloków mieszkalnych, 20 domków jednorodzinnych i 7 dwurodzinnych. W fabryce znalazło zatrudnienie około 2 tysięcy ludzi. Niestety w roku 1995 zakład upadł, tak jak wiele zakładów w Polsce. W tej chwili miasto założyło że w tym miejscu na jego terenie powstanie wiele obiektów służących turystyce.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala w tym miejscu na:
- zabudowę mieszkaniową jednorodzinną
- zabudowę mieszkaniową wielorodzinna
- obiekty usługowe w zakresie funkcji rekreacyjno-sportowej, hotelowo-pensjonatowej oraz leczniczo-sanatoryjnej
- obiekty i urządzenia sportowe
- ciągi spacerowe oraz ścieżki rowerowe
- stworzenie infrastruktury zieleni urządzonej

W obecnej chwili budynki, które się tam znajdują to pozostałości po:
- budynku siłowni o pow. uż. 5145,00 m2,
- budynku płyt wiórowych o pow. uż. 6360,00 m2,
- budynku laminatów o pow. uż. 3614,00 m2,
- budynku płyt pilśniowych o pow. uż. 6360,00 m2.

Polecam i zapraszam na prezentację !!!

Cena wywoławcza:

7.900.000,00 zł

Regulamin

Kontakt

Telefon: 512779211
E-mail: rafalm@goralczyknieruchomosci.pl
Nieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane NidaNieruchomość gruntowa w m. Ruciane Nida